Maximilian Reising von Reisinger – potomek rodáka z Věvrova (Webrowa)

Při procházení internetu jsem narazil na německé wikipedii na článek o Maximilianu Reisingovi rakouském polním maršálovi a veliteli pevnosti v Josefově. Dle této informace by měl jeho otec pocházet z Věvrova.

Maxmilián, svobodný pán Reising z Reisingeru byl syn c.k. generálmajora Maxmiliána Reisingera z Reisingeru ( narozen ve Věvrově  u Horšovského Týna v západních Čechách) a vnuk Antona Josefa Norberta Reisingera ( narozeného roku 1680). Tento pocházel z měšťanské rodiny z Kaplice v jižních Čechách a v roce 1731 byl povýšen jako c.k. polní kapitán do rakouského zemského šlechtického stavu s predikátem Reising z Reisingeru a oženěn s Marií Katharinou Campan, která v roce 1735? koupila statek Věvrov u Horšovského Týn v západních Čechách na panství Horšovský Týn.

Jako absolvent Tereziánské akademie ve Vídni sloužil v roce 1790 Maximilian Reising von Reisinger v pluku č. 12, v roce 1793 účastnil se obléhání pevnosti Mainz na Rýně, v roce 1809 byl bitvě u Aspernu a Wagramu u Vídně. V roce 1826 byl povýšen na generálmajora. V roce 1843 se stal velitelem pevnosti Josefov. Zemřel dne 30. ledna 1848 v Josefově.
Jeho hrob je na starém vojenském hřbitově u Rasošek v okrese Náchod.

Maximilián Jan Anton Lambert Reisinger otec Maxmiliána, svobodného pána Reising z Reisingeru se narodil dne 17.9.1732 v obci Věvrov. Otcem byl urozený pán Josef de Reissinger a matka Marie Kateřina Campan de Rösslfeld držitelé dvora ve Věvrově.

Odkaz na matriku narození

Jedna odpověď na “Maximilian Reising von Reisinger – potomek rodáka z Věvrova (Webrowa)”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *